More

  TAG

  летови

  Гужва на американските аеродроми поради откажување на летови предизвикано од арктичката бура

  Метежот продолжува да се забележува на аеродромите низ Соединетите држави по прекините на патувањето во претходните денови.Проблемот настанал поради бројните одложувања и откажувања на...

  Бритиш ервејс откажа илјадници летови

  Британската авиокомпанија Бритиш ервејс објави дека ќе откаже уште 10.300 летови до поблиски дестинации кои беа вклучени во распоредот на летови меѓу август и...

  Украинските пилоти зборуваат за руската инвазија

  Пилотите на украинските борбени авиони се борат ноќ по ноќ против непријател кој има пет пати повеќе авиони на располагање. И покрај тоа што немаат...

  Холандската филијала на Ер Франс-КЛМ денес откажа речиси 170 летови до и од аеродромот во Амстердам поради лошите временски услови

  КЛМ, холандската филијала на Ер Франс-КЛМ, синоќа објави дека ќе откаже речиси 170 летови до и од аеродромот во Амстердам во петок поради лошите...

  Latest news