More

  Гужва на американските аеродроми поради откажување на летови предизвикано од арктичката бура

  spot_img

  Метежот продолжува да се забележува на аеродромите низ Соединетите држави по прекините на патувањето во претходните денови.Проблемот настанал поради бројните одложувања и откажувања на летови предизвикани од арктичката бура што ги погоди САД за време на Божиќ и температурите под нулата.

  Во Ромулус, авиокомпаниите Мичиген Саут се обидуваат да ги доведат сите патници до нивните крајни дестинации откако неколку илјади од нив беа блокирани.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img