More

  TAG

  Горан Бреговиќ

  На Бреговиќ му беше забранет влез во Молдавија

  Организаторите на Гитарскиот музички фестивал кој се одржува во Молдавија соопштија дека на светски познатиот уметник од БиХ Горан Бреговиќ не му бил дозволен...

  „Добив кокаин на сметка на моите студии“: Најотворената исповед на Брега за пари, дрога, жени и конфликт со кумот Кустурица

  Горан Бреговиќ ретко зборува за својот живот, а во една прилика одговори на прашањето зошто се смета себеси за среќен човек. „Отсекогаш сум имал среќа...

  Latest news