More

  TAG

  Александар Вучиќ

  По наредба на Вишото јавно обвинителство во Белград, специјалното одделение за високотехнолошки криминал, уапсен е мажот кој му се заканувал на Александар Вучиќ

  По наредба на Вишото јавно обвинителство во Белград, специјалното одделение за високотехнолошки криминал, уапсен е мажот кој му се заканувал на Александар Вучиќ. На социјалната...

  Ковачевски го искарал Курти во Атина за настанот во Тетово,Вучиќ се воодушевувал!!!

  Српскиот претседател Александар Вучиќ за српските медиуми изјавил дека единствено македонскиот премиер Димитар Ковачевски остро и критички зборувал против премиерот на Косово Албин Курти...

  Вучиќ со пораки до Украина „Доколку го признаат Косово, би изгубиле се што имаат“

  Српскиот претседател Александар Вучиќ во вторникот ја предупреди Украина дека ќе „изгуби сè што има“ доколку ја признае независноста на Косово, можност што се...

  Вучиќ: Албанските полицајци го вперија пиштолот кон Данило и го прашаа „името на таткото?

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на Инстаграм објави дека албанските полицајци кај Подуево го впериле пиштолот кон неговиот син Данило, кој беше на митингот...

  Вучиќ: Не потпишав, бидејќи не сакам да склучувам правни договори со Косово

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во обраќањето до јавноста од зградата на Претседателството, по вчерашната рунда преговори со Косово во Охрид истакна дека е...

  Александар Вучиќ: Не ми паѓа на памет да потпишам капитулација на Србија

  „За да знае народот, не ми паѓа на памет да потпишам капитулација на Србија“, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ.Како што рече, според она што...

  Вучиќ нема да го потпише договорот со Приштина

  Договорот меѓу Белград и Приштина, кога ќе дојде време, нема да го потпише претседателот Александар Вучиќ, иако со години е главен преговарач во дијалогот,...

  Путин му испрати трогателна честитка на Вучиќ: Прочитајте што му напиша

  Рускиот претседател Владимир Путин оваа година избра само избрана група на луѓе на кои ќе им испрати новогодишна честитка, а меѓу нив беше и...

  Александар Вучиќ, претседателот на Србија ја направи својата прва батерија од литиум во својот живот заедно со српски студенти во Норвешка

  Александар Вучиќ, претседателот на Србија ја направи својата прва батерија од литиум во својот живот заедно со српски студенти во Норвешка. „Да ми кажеше некој...

  Вучиќ: Не успеавме да постигнеме апсолутно никаков договор со Косово, не знам зошто

  Србија и Косово не успеаја да постигнат договор во разговорите под покровителство на ЕУ за спорот околу регистарските таблички, изјави во понеделникот српскиот претседател...

  Latest news