More

  Студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност

  spot_img

  Денеска утрото ќе биде студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

  Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер со температура од -5 до 3 степени .
  Минималната температура ќе се движи во интервал од -9 до -2°C, а максималната од 1 до 8°C.

  В среда утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. претпладне ќе биде променливо облачно, во западните делови со услови за локален дожд, а по одделни котлини ќе има услови за појава на магла или ниска облачност. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северозападен правец.

  Минималните утрински температури благо ќе опаѓаат и ќе се движат од – 11 степени до – 4 степени, а максималните дневни ќе бидат во интервалот од 2 степени до 9 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img