More

  Спасовски: Девојчето е изнесено од влезот со врзани раце и нозе во вреќа за спиење и го ставиле во гепек

  spot_img

  Колата на убиениот велешанец Панче Жежовски се движела во Скопје на 27 ноември, претходно не се движела во Скопје, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

  – Цитроен и рено кангу се движат заедно и тука доаѓа до спојувањето на случаите. Од тука се започнува со заедничката истрага. Немавме пријава за исчезната кола, само за лицето – рече Спасовски објаснувајќи дека 5 дена колата на Жежовски иако тој би убиен никаде ја немало сѐ до 27 ноември кога се појавила во Скопје.

  Спасовски рече дека е извршен претрес во партијата на осомничениот, одземни се одредени материјали и според сознанијата на полицијата, сите осомничени лица се членови на таа партија.

  Спасовски рече дека девојчето е изнесено од влезот со врзани раце и нозе во вреќа за спиење и го ставиле во гепек.

  – Нема информации за тоа која сума на пари ја барале киднаперите за Вања и дали воопшто биле побарани пари од мајката. Тоа ќе се истражува допрва – рече обвинителот Гаврил Бубевски.

  Ќе се бара обезбедување на присутност на таткото во постапката и од него ќе се бараат податоци за изнудата. За ова од Обвинителството ветија информации подоцна.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img