More

  Автомобил се запали пред зградата на Владата на булеварот Илинденска во Скопје

  - Advertisement -

  Автомобил се запали пред зградата на Владата на булеварот Илинденска во Скопје, јави Канал 5.

  Причината за пожарот засега не е позната.

  На терен интервенираа полицијата којашто го обезбедува местото и Противпожарната бригада.

  Предниот дел од автомобилот речиси целосно изгорен.

  Нема информации за повредени лица. Неофицијално, патниците од автомобилот навремено го напуштиле.

  Фото; Канал 5

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img