More

  Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

  УХМР за попладне најавува услови за појава на краткотраен пороен дожд. UV-зрачењето ќе изнесува 8.

  Во Скопјевремето ќе биде топло и променливо облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец.

  Највисоката температура ќе достигне до 36 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img