More

  Снимка од старец кој нападна тинејџер во Србија стана вирална

  spot_img

  Снимка од постар граѓанин кој тепа малолетно дете во влез од зграда во Нов Белград се рашири на социјалните мрежи. Српската полицијата синоќа го уапсила мажот во акција во која соработувало и обвинителството.

  На снимката мажот прво го шутира тинејџерот, а потоа го удира со тупаница по лицето. Тој продолжува да го удира момчето како боксер во свиок против ривал. Потоа го удира со стап.

  За тоа време, малолетникот не се одзива, туку само со раце си ја штити главата.

  Во влезот се појавува уште еден маж, кој гледајќи го нападот останува тивок и неподвижен, а потоа продолжува по патот кон скалите. Потоа тој решава да се врати и почнува да се расправа со напаѓачот, но насилството не завршува тука.

  Насилникот повторно го удира малолетникот со палка заканувајќи му се со прст. Човекот во сино му помага на тинејџерот да влезе во зградата и да се качи со скалите, попречувајќи го постариот граѓанин.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img