More

  Што ќе каже Трипиер? Њукасл не го дава на Баерн во јануари

  spot_img

  Иако според медиумите Киреан Трипие е подготвен да се пресели од Њукасл во Баерн Минхен на северот на Англија, тие не се подготвени да го продадат овој играч оваа зима.

  Десниот бек на англиската репрезентација е подготвен да го смени клубот, пишува Скај, но Баерн не може да го убеди Њукасл Јунајтед да го продаде. На сопствениците на „Сврачка“ не им се допадна оригиналната понуда, па новата би била 13 милиони фунти.

  Според германски Скај, Баерн е подготвен да го доведе Трипие, но не сака да троши премногу на него. Меѓутоа, проблемот е што овој фудбалер има 33 години и затоа не се сите во Минхен воодушевени што треба да се потрошат многу пари. Баерн го сакаше и Норди Мукиеле од Пари Сен Жермен на позајмица, но има проблеми со договорот за задолжителна продажба на тој играч.

  Акциони слики преку Ројтерс/Ли Смит
  Затоа Баварците се префрлија на Трипие, кој нормално е во одлична форма во ветеранските години. Има седум асистенции на 19 натпревари во Премиер лигата и е трет во англиското првенство. Тој направи и дури 54 шанси, што е второ.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img