More

  Сергеј Трифуновиќ е казнет со 500 евра на сплитскиот суд за прекршоци

  spot_img

  Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ вечерва во Општинскиот суд за прекршоци е казнет со 500 евра затоа што чувал куче без надзор и навредувал полицаец на плажата Каштелет во Сплит.Покрај казната од 500 евра, Трифуновиќ мора да плати и 50 евра за судски трошоци, сослуша судот.

  Трифуновиќ попладнето со својот германски овчар пливал на градската плажа Каштелет во Сплит. Ова им пречело на капачите кои случајно се нашле таму, па еден од нив повикал полиција.

  Откако полицијата пристигнала на плажата, констатирала дека кучето е без надзор, а кога Трифуновиќ почнал да ги навредува, го однеле во полициска станица.

  Против него е поднесена кривична пријава за нарушување на јавниот ред и мир и е изведен на суд каде што е казнет.

  Трифуновиќ доцна вечерта го напушти судот незадоволен од казната. Тој тврдеше дека го пријавила жена која наводно се плаши од кучиња, а на плажата нема никаков знак за забрана за кучиња.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img