More

  Се слави пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ: Силјановска-Давкова води со 150.000 гласови пред Пендаровски

  spot_img

  Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ се собираат поддржувачи на кандидатката за претседател Гордана Силјановска-Давкова во пресрет на резултатите од првиот круг на претседателски избори.

  Според последните податоци на ВМРО-ДПМНЕ, од 75 проценти обработени податоци од избирачките места, нивната кандидатка води со над 150 илјади гласови.

  фото: МИА

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img