More

  Еве како Боки 13 ги коментира резултатите од изборите

  spot_img

  По првичните неофицијални резултати од претседателските избори на кои со 136.000 гласови води кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска пред кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски се огласи и осудениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13.

  „За секта, секташки резултат!!!! АЈ ПРИЈАТНО, БАЈ БАЈ БЕЈБИ БАЈ!!!“, напиша тој на Фејсбук.

  Боки 13 деновиве стана повторно актуелен откако гостуваше на поткастот на Стефан Лазаров, каде што, меѓу другото, изјави дека „СДСМ е секта која се убива меѓу себе. По овие избори, СДСМ нема да постои како партија“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img