More

  Приведено лице за издржување затворска казна од две години 

  spot_img
  Денеска (09.02.2022) во 09.30 часот на ул.„23-ти Октомври” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје ја лишиле од слобода Џ.И.(20) од Република Србија, а со живеалиште во с.Јурумлери, скопско. Таа била барана по централна потерница од Основен суд Скопје 1 Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img