More

  Принцот Вилијам целосно се посвети на една задача, ја смета за најважна работа во неговиот живот

  spot_img

  Иако принцот Вилијам најчесто се гледа како престолонаследник кој со смртта на кралот Чарлс III. за да го преземе тронот, принцот Вилијам е и татко на идниот крал на Обединетото Кралство. Најстариот син на Вилијам, Џорџ, еден ден ќе го преземе тронот, а на неговите родители останува да му обезбедат најдобра подготовка и обука.

  10-годишниот принц веќе неколку пати ги покажа своите кралски манири и сталоженост на јавните собири, а на крунисувањето на дедо му ја имаше и улогата на почесна страница и тоа го направи без проблем. Сè уште не го познаваме ни по неговите лични достигнувања, а се чини дека ќе треба да почекаме уште најмалку десет години за да го запознаеме, додека Џорџ не влезе во своите зрели дваесетти, пишува tportal.

  Сепак, подготовките за идната улога веќе се започнати, а, според изворите, принцот Вилијам смета дека воспитувањето на идниот крал е најважната задача што му е дадена.

  „Кејт е исклучително самоуверена мајка, но и покрај ова таа е многу свесна за притисокот да го подигне Џорџ како иден монарх. Тоа е многу тежок товар што мора да го носи“, открил претходно извор, откривајќи дека Џорџ, Луис и Шарлот се занимаваат и со домашни работи.

  За неколку години животот на младиот принц целосно ќе се промени за да го подготви за животна улога.

  Имено, Џорџ нема да смее да патува со својот татко Вилијам, се со цел да се избегне трагедијата Британија да остане без наследник, што би го ставило во прашање опстанокот на монархијата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img