More

  Пандев даде гол, направи пресврт и го напушти теренот поради повреда

  - Advertisement -

  Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, го постигна својот прв гол како играч на Парма. Пандев попладнево во дуелот со Порденоне од 22. коло во Серија Б, во игра влезе на почетокот од второто полувреме и по само десет минути поминати на теренот постигна гол за во тој момент изедначување на резултатот на 1:1.

  Сепак, Македонецот не го дочека крајот на мечот. Тој поради повреда во 71.минута мораше да го напушти теренот.

  Парма забележа победа со 4:1 и си ги зголеми шансите за освојување на најмалку 8 место кое носи учество во плејофот за пласман во Серија А.

  Во моментов Парма е на 11. место со 28 бода, четири помалку од зоната која носи разигрување.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img