More

  Оскаровката Терон му рече на Ѓоковиќ: „Ајде ти мрзеливо копиле“! Еве што ѝ одговори Србинот!

  spot_img

  Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, деновиве се наоѓа во Америка каде го што денеска почнува мастерсот во Индијан Велс, за кој напорно тренира, но и покрај тоа вклучен е и во голем број други активности.

  Србинот ги посети студентите и тренираше на Универзитетот УКЛА, го следеше натпреварот на ЛА Галакси, како и на ЛА Лејкерс и на Денвер, а најде време да помине време со Линдзи Вон, но и со една од најубавите актерки во светот, Шарлиз Терон. Со неа и со пејачот Гевин Росдејл заедно се најдоа на тенискиот терен, а причината е годишниот настан на кој учествуваат светски ѕвезди, а на кој се собраа големи имиња од тенисот и Холивуд за да се соберат средства за добротворни цели

   

  Ѓоковиќ играше со преубавата Терон, која е оскаровка, амбасадор на ОН и јужноафриканска актерка, која во еден момент на шега му подвикна.

  „Ајде мрзливо ко*иле“, се пошегува Терон со Ѓоковиќ кој трчаше во обид да освои поен.

   

  Новак веднаш ѝ возврати.

  „Шарлиз ме натера да работам напорно денеска, но претпоставувам дека тоа беше дел од тактиката. Беше чест да се биде дел од овој настан“, изјави Ноле.

  Терон со години важи за една од најубавите и најатрактивни актерки, а зад себе има повеќе од 300 одлични филмови.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img