More

  Одбиена е посета на лекар на поранешниот лидер на Мјанмар во затвор

  spot_img

  Поранешната лидерка на Мјанмар, Аунг Сан Су Чи, која се наоѓа во притвор во таа земја, има здравствени проблеми, но воените лидери ги одбиле барањата да се види лекар кој не го сака затворското одделение, објави Ројтерс, повикувајќи се на неименуван извор запознаен со ситуацијата и Владата.во сенка која е лојална на поранешниот лидер.

  Добитникот на Нобеловата награда за мир (78) го гледа затворски лекар.

  „Таа боледуваше од отечени непца и не можеше да јаде добро, чувствуваше вртоглавица и мачнина“, рекол изворот, кој одбил да биде идентификуван поради страв од апсење.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img