More

  НЕГОВАТА НАЈГОЛЕМА ПОДДРШКА Погледнете како изгледа сопругата на Здравко Чолиќ, се запознале во Хрватска, а ретко ја гледаме во јавност

  spot_img

  Здравко и Александра Чолиќ се во брак од 2001 година, а во јавноста ја гледаме само во ретки прилики.

  Еден од најпопуларните пејачи на овие простори, Здравко Чолиќ, ја носи и титулата миленик на жените, но неговото срце со години и припаѓа само на една личност, неговата сопруга Александра Чолиќ.

  Таа е најголемиот поддржувач на Здравко, но ретко се појавува во јавноста и ја гледаме само во ретки ситуации. Пејачката еднаш се присети на денот на нивната венчавка и откри како сите мислеле дека тоа е шега.

  “Се венчавме на Први мај сосема спонтано, сите мислеа дека има скриена камера бидејќи беше празник. Долго бевме во врска, па беше или џа или бу. Почит и пријателство мора да постојат. Врски кои траат подолго за оние што може да ги истурка, не се лоши понекогаш, во однос на заедничкиот живот“, рече тогаш Здравко.

  Александра, пак, во едно од ретките интервјуа за магазинот Hello откри како го завела најголемиот заводник на сцената.

  „Секој маж сака некој да се грижи за него, мислам дека тоа беше пресудно“, заклучила таа.

  Здравко еднаш раскажа како се запознале во Хрватска.

  „Одамна се запознавме во Макарска, Александра студираше во Белград, продолживме да се гледаме, со текот на времето почнавме да се забавуваме. Ме освои со својата едноставност и наклонетост, ми се посвети, мисли за мене, се грижи. Човек некако препознава личност која би сакала повторно среќна да ја види, фати некоја емоција која без зборови кажува дека се грижи за него.Не можам да објаснам затоа што можеш да ја имаш најубавата и најпаметната жена пред себе, а ти едвај чекам да ја напуштам. Виша сила одредува зошто некои луѓе се заедно, а други не. Аурата на Сандра и мојата се препознаа, тоа веројатно беше доволно за да влезе во нова димензија“, заклучила пејачката.

  Во бракот Здравко и Александра имаат две ќерки Лара и Уна, која привлекува големо внимание со своите објави на социјалните мрежи и веќе има илјадници фанови и следбеници со кои споделува моменти од своето секојдневие.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img