More

  Бензините поскаеа за 1, а дизелот за 0,5 денари

  spot_img

  Осма седмица по ред расте цената на горивата, а Регулаторната комисија за енергетика реши во следните седум дена цените на горивата да се зголемат, за 1 денар за бензинот, 0,5 денари за дизелот.

  Ова го најави Марко Бислимовски, претседателот на РКЕ.

  Новите цени ќе важат од полноќ.

  Малопродажната цена на „еуросупер БС-95“ ќе изнесува 82 денари за литар, а  „еурсипер БС-98“ ќе се продава по цена од 82 денари за литар.

  „Еуродизел“ ќе се продава по цена од 74 денари за 1 литар.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img