More

  Мајката на починатиот јутјубер го критикуваше Вучиќ на Пинк, и ја исклучија „бубачката“

  spot_img

  Кога Наташа Ѓукиќ почна да го критикува српскиот претседател, водителката Јована Јеремиќ ја прекина и на крајот ја смени темата.

  Наташа Ѓукиќ, мајка на починатата јутјуберка Кристина Кика Ѓукиќ, гостуваше во утринската програма на ТВ Пинк кај водителката Јована Јеремиќ. Се беше во ред додека Наташа Ѓукиќ не го спомна претседателот на Србија, Александар Вучиќ, пренесува Нова.рс.

  Во бизарна програма која наликуваше на театар на вештачки солзи, пренесува порталот, водителката зборувала за тоа дека сочувствувала со мајката на починатиот Јутјубер. Јеремиќ во еден момент ја замоли Наташа да и објасни што се случило и како дошло до смртта на Кика.

  Ѓукиќ во еден момент почна да го критикува тамошното обвинителство, но и претседателот на Србија.

  „Срам да ви е претседателе“, рече таа.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img