More

  Камион и автомобил заглавија на скршен мост, возачите кренати со хеликоптер

  spot_img

  Неверојатна работа на спасувачите во Норвешка, кои со хеликоптер на сајла успеаја да ги кренат возачите на еден камион и на еден автомобил кои заглавиле на дрвен мост кој се урнал додека возеле. Автомобилот, мерцедес џип, заглавил во долните даски речиси целосно влезен брзата река, а камионот се тетарави во горниот дел од рушевините меѓу дрвените греди. И двајцата возачи не се повредени.

  Мостот долг 148 метри последен пат бил проверуван лани од инспекциските служби. Норвешката управа за јавни патишта побара да се изврши независна истрага за случајот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img