More

  Кошмар во авион: „Искашлал многу крв и умрел, луѓето врескале“

  spot_img

  Летот од Бангкок до Германија се претвори во кошмар за патниците веднаш по полетувањето. Еден од патниците ненадејно починал на покривот, а пред тоа искашлал многу крв, опишале патниците за странските медиуми.

  Патувањето од Бангкок до Германија се претвори во кошмар за патниците во авионот на германскиот превозник Луфтханза.Еден од патниците наеднаш колабирал, а пред тоа наводно искашлал многу крв, опишале патниците за странските медиуми.

  По слетувањето во Германија, тие рекоа дека на покривот се качиле постар маж и неговата сопруга, 63-годишен маж, па тој требало да може доста слабо да гледа кога се качил во авионот. Човекот требаше обилно да се поти, тешко дише, неговата сопруга му објасни на кабинскиот персонал дека нејзиниот ум е само уморен, бидејќи што се случува, дека ќе го пропушти летот и дека е сосема безбеден за тој да лета. И набрзо се покажа дека е сосема поинаку. Здравјето на мажот брзо се влошило, пишува Дејли Мејл.Му понудиле чај од камилица, а потоа почнал да искашлува крв во кеса, објаснил за Блик еден од патниците. Потоа повторно почнал да крвари од носот. „Беше страшно, луѓето врескаа“, објаснил патникот, додавајќи дека човекот „изгубил многу крв, и ѕидовите на авионот биле крвави“. Човекот тогаш ненадејно колабирал, на помош дошол лекар кој бил меѓу патниците. Заедно со персоналот го оживеале околу половина час, но за 63-годишникот било доцна.

  Авионот потоа се сврте и слета во Бангкок по час и половина. Патниците опишале дека било лошо да се види сопругата на починатиот, која потоа морала да ги помине формалните процедури, опиша еден од патниците. Компанијата Луфтханза изрази сочувство до роднините и другите патници по трагедијата и се извини.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img