More

  Иванка Трамп секое утро го пие истиот пијалок и на тој начин ја одржува витката линија со години

  spot_img

  Иванка Трамп на Инстаграм сподели фотографија од сурфање во Костарика и го покажа своето затегнато тело. Обожавателите веднаш ја опсипаа со комплименти за нејзиниот фантастичен изглед, за кој, не е тајна, таа вложува многу труд.

  Оваа мајка на три деца се буди во 5:30 часот за да медитира, а денот секогаш го започнува со голема чаша вода со лимон, по што следи голема шолја кафе. Таа обично вежба дома, комбинирајќи јога, пилатес и танц.

  „Сакам да станам пред децата за да завршам сè што сакам да направам, а потоа имам време целосно да се фокусирам на нив. Медитацијата е една од најважните работи што ги правам секој ден. Медитирам 20 минути, два пати на ден. „Понекогаш ми недостасува попладневната медитација, но никогаш утрото“, вели таа.

  Нејзиниот појадок обично се состои од грчки јогурт и бобинки или овесна каша.

  „Доколку децата избираат овесна каша, јас вадам разни видови адитиви, како што се семето од чиа, бобинки, ленено семе, цимет, ореви и бадеми, а потоа им дозволувам на децата да си ги украсат садовите како што сакаат“, објасни таа.

  Како што пренесува Индекс, Трамп е за Јади ова, не тоа! признала дека имала лоша исхрана пред бременоста. Таа јадела јаглехидрати три пати на ден, најчесто во форма на тестенини или пица. Сега таа следи разновидна и урамнотежена исхрана и избегнува преработени јаглехидрати и избира сложени, како што се цели зрна и овес, пишува The Daily Meal.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img