More

  Интернетот брмчи за првата фотографија на Кејт Мидлтон по операцијата: „Па, не е таа, испратија личи“

  spot_img

  Британската принцеза Кејт Мидлтон (42) за прв пат е фотографирана во јавност по операцијата на абдоменот што ја направи во јануари. Никој не ја видел принцезата од Божиќ, па се појавија бројни теории на заговор, меѓу кои и онаа која тврди дека „принцезата умрела“.

  Сепак, фотографите ја фатија во близина на замокот Виндзор. Кејт седна на совозачкото седиште, додека нејзината мајка Керол го возеше автомобилот. Фотографиите погледнете ги ТУКА.

  Принцезата носеше наочари за сонце, а фотографиите беа „матни“, па многумина на социјалните мрежи коментираа дека тоа воопшто не е таа, туку нејзиниот дупчак.

  „Буквално имаме подобри слики од Плутон. Како би можел да верувам дека ова е всушност Кејт Мидлтон“, напиша еден корисник на X, а неговата објава собра голем број коментари, а многумина се согласуваат со него.

  „Тоа не е таа. Не можете да ги изгубите карактеристичните црти на лицето кои се гледаат и од далечина“, е еден од коментарите.

  „Допелгангер, не Кејт. Намерно направија зрнеста фотографија. Да беше истата личност, фотографијата ќе беше чиста како ден“, додал корисникот.

  Да потсетиме, на 17 јануари палатата ја објави веста дека Кејт е на операција, а истата недела открија дека кралот Чарлс боледува од рак. Принцезата ја напушти болницата на 29 јануари.

  „Принцезата од Велс се врати во Виндзор каде ќе се опоравува од операцијата. Добро закрепнува. Принцот и принцезата би сакале да му се заблагодарат на целиот тим на клиниката во Лондон, особено на посветениот персонал кој ја пружи сета потребна грижа“, велат од Кенсингтонската палата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img