More

  Пијан возач ја убил невестата на денот на свадбата: „Се случува, ќе уживам во животот“

  spot_img

  Пијан седнала зад воланот и убила млада девојка која се венчала истата вечер. Иако најверојатно и се заканува затворска казна од 25 години, Џејми Ли Комороски во телефонскиот разговор со нејзината сестра Келси од домашен притвор изјавила дека очекува наскоро „да го живее својот најдобар живот“, пишува „Њујорк пост“, кој има снимка од повикот. .

  Таа во телефонски разговор и рекла на сестра си дека верува дека „се ќе биде во ред“.

  „Многу е смешно. Кога сте во ужасна ситуација, многу сте под стрес и вознемирени. Но, кога ќе помине одредено време и кога ќе погледнете наназад, сфаќате дека немало потреба да плачете и да се нервирате. Сега сум среќен и се ќе биде добро. Нема потреба да бидете нервозни“, ѝ кажала Џејми (26) на својата сестра, според NYT.

  Да посетиме, се работи за несреќата што се случи во април минатата година во Јужна Каролина. Тоа беше најсреќниот ден во нивниот живот за Ариќ (36) и Саманта (34). Тие се венчаа и славеа со своите најблиски. Потоа влегле во колата за голф и се упатиле кон хотелската соба. Во тој момент во нив удрил пијан Џејми. Саманта починала на лице место додека Ариќ завршил во болница со повреди опасни по живот. Џејми била толку пијана што тврдела дека нешто и се забило во автомобилот и дека ништо не криела.

  Џејми моментално е во домашен притвор и го чека судењето по четири точки од обвинението, а таа е обвинета и за убиство од небрежност.

  „Се случуваат лоши работи, но важно е како се позиционирате во таква ситуација. Универзумот продолжува, за две години повторно ќе бидам среќен“, самоуверено ѝ вели Џејме на телефонската сестра, пренесува 24 часа.

  „Јас не сум лош човек. Не сакав да ми се случи вакво нешто. Благодарна сум што сум жива“, ѝ се расплакала Џејми на мајка си на телефон, но таа никогаш во разговорот не ги спомнала жртвите на нејзината немарност.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img