More

  Еве што прво ќе направи принцот Хари кога ќе пристигне во Англија следниот месец

  spot_img

  Еве што прво ќе направи принцот Хари кога ќе пристигне во Англија следниот месец
  Првата станица на принцот Хари кога ќе се врати во Англија во мај ќе биде да се види со неговиот татко, кралот Чарлс, кому претходно оваа година му беше дијагностициран рак, според извор.

  Војводата од Сасекс не крие дека е очаен да ја поправи нивната врска, а кралскиот извор тврди дека веднаш ќе оди да го види својот татко кога ќе пристигне во својата земја. Хари ќе долета од својот дом во Калифорнија за неговата добротворна работа за Игрите Invictus, и се разбира дека сака максимално да го искористи своето време за да се види со своето семејство.

  Извор ексклузивно изјави за Мирор: „Приоритет на Хари кога ќе дојде во Англија е да го види својот болен татко. Тој е доста фокусиран на ова. Тоа ќе биде неговата прва станица кога ќе излезе од авионот и ќе се обиде да помине што повеќе време со кралот Чарлс за да можат да градат мостови и да уживаат во друштвото како порано.

  „Хари знае дека ќе биде непријатно, но време е да ги оставиме гордоста и разликите настрана. Тој доаѓа кај нас поради неговата добротворна работа, која му е толку важна што соодветно ќе го приспособи распоредот, но сепак прво ќе дојде да се види со својот татко.

  „Тој сака семејството да се врати како што беше и ќе вложи дополнителни напори со неговиот брат Вилијам, колку и да е тешко. Сега, повеќе од кога било, со дијагнозата на Кејт, Хари сака тие да знаат дека е тука за нив“.

  Последен пат, Хари доби 30-минутна аудиенција со неговиот татко, кој требаше да започне со лекување од рак. Сепак, се вели дека Хари е благодарен само што го видел.

  Во меѓувреме, принцот Вилијам и принцезата Кејт прават се за да ја прекинат својата расправија со принцот Хари и Меган Маркл, според извор. Војводата и војвотката од Сасекс имаат затегнати односи со кралското семејство и моментално се отуѓени од принцот и принцезата од Велс.

  Кралскиот автор Том Квин тврди дека Вилијам и Кејт се обиделе да го средат тоа, но верува дека Меган не е подготвена да ги остави работите да одат. Говорејќи ексклузивно за Мирор, Том рече: „Овде има промена по болеста на Кејт – Хари и Меган чувствуваат дека треба да подадат рака на мир, но чувството на незадоволство кај Меган сè уште спречува да се случи нешто навистина значајно. Болеста често може да ги помири членовите на семејството, а Кенсингтонската палата се надеваше дека болеста на Кејт може да го направи тоа, но Хари целосно ја поддржува неговата сопруга додека таа не почувствува дека кралското семејство е доволно добро со неа – и внимателно се извини за настаните. минатото – тоа нема да се случи“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img