More

  Ексклузивно: Синоќа експресно суспендиран полицаецот кој го нападна ракометарот Филип Талески

  spot_img

  Суспендидран униформираниот полициски службеник Христијан Р. кој синоќа на ракометниот натпревар помеѓу Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер изврши напад, го нападна ракометарот Филип Талески.

  По синоќешниот инцидент во Охрид експресно пристигнале инспектори од единицата за внатрешна конторла и професионални стандарди при МВР на РСМ.

  Како што дознава редакцијата Охридскај на полицаецот Хрстијан Р. му било одземено службеното оружје и полициската значка. Како што дознаваме во текот на денешниот,  а најкасно утрешниот ден, редакцијата Охридскај дојде до сознание дека врз полицаецот Хриситијан Р. му се спрема отказно решение и врз истиот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава. Исто така Охридскај дознава дека експресно ќе биде разрешен и командирот на полициската станица Сашо Дончевски.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img