More

  Христијан Р. полицаец кој го нападнал ракометарот Талески со пендрек во глава,продолжува хаосот во полициска станица Охрид

  spot_img

  Синоќешниот тежок инцидент кој се случи на ракометниот натпревар помеѓу Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер ,каде како главени актери се појавуваат униформирани полициски службеници при полициска станица  од општа надлежност Охрид ,преставува само дел од анархијата која владее во полициските структиру во ПС од ОН Охрид предводени од командирот Сашо Дончевски.

  Полицискитте службеници со пендрек го удира по главата македонскиот репрезентативец Филип Талески, и тоа не е некој новитет ,ако се знае дека голем дел од истите тие полициски службеници само од нова година па се до денес ,предизвикале низа од насилнички физички инциденти врз граѓани и туристи во Охрид,што се должи на анархијата во раководењето со полицискста станица во Охрид неколку годин и последователно,но за жал не санкционирано од раководните лица во СВР Охрид и МВР на РСМ.

  НАСИЛНИЦИ,ТЕПАЧИ,ДИЛЕРИ,ОБЕЗБЕДУВАЧИ НА ДИСКОТЕКИ,ХОНОРАРНО ПРИПАДНИЦИ НА МВР?

  Полицискиот службеник кој го нападна ракометарот Филип Талески удирајќи го на терен со пендрек по главата,во состојба кога на терен воопшто нема публика,не да преставува тежок прекршок или кривично дело ,како сакате толкувајте , туку е само врв на глупоста со раководењто со една полициска станица  во еден најважен туристичко спортски центар во Макеоднија.

  Униформираниот полициски службеник Христијан Р. кој физички без повод и причина го тепа со пендрек во главата ракометарот Филип Талевски, преставува само дел од она насилничко – уличарско однесување на полициските службеници од ПС од ОН Охрид.

  Воопшто ваквата слика ниту е прва ,а нема да биде ниту последна со таков раководен кадар во полициската станица Охрид.Само на новогодишната ноќ полициски службеници од ПС од ОН Охрид ,претепале вработен на Бензинска пумпа „Црна Река “ во Охрид ,затоа што накриво ги погледнал ,а за веднаш потоа самите полициски службеници да се испотепаат помеѓу себе.Истата вечер друга група на полициски службеници во ноќниот клуб„Инклузив“ во Охрид ваделе полициски значки и барале да не ги плаќаат сметките зошто тие биле припадници на МВР  и биле на работа во цивил во тој ноќен клуб? Истите тие полициски службеници под раководтсво на командирот на ПС од ОН Охрид се обезбедување на сите тие ноќни клубови,а поголем дел од нив и дилери на опијати,за што Охридскај деновиве ќе ја објави сторија ,како тоа припадници на ПС Охрид со службени возила дилаат Кокаин….

  За денес во Охрид најавено е доваѓање на првите лица на МВР во СВР Охрид ,кој крајно треба да разрешат дали и понатау ќе се раководи криминално или ќе завладе ред….

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img