More

  Едноставни трикови кои ќе ја подобрат вашата врска

  spot_img

  Ако поминувате низ криза во врската, се чувствувате отфрлено или помалку сакани, тоа всушност не е така. Едноставно, поради брзината со која се менуваат обврските, човекот го потиснува она што му е најважно – потребата за мир и среќа.Празниците се ближат и тоа е идеално време да ја ставите врската на стабилна основа и да уживате во секојдневието со партнерот. Ви препорачуваме да ги пополните следните ставки и ќе разберете колку е добра вашата врска и полна со љубов, разбирање и сочувство. Не дозволувајте тоа што не успеавте да се координирате и да излезете на вечера да ве вознемири, бидете благодарни бидејќи имате личност која знае дека правите се за вашата подобра, заедничка иднина. Но, сега е време да погледнете во сегашноста и не дозволувајте да ви побегне!

  Создадете нова традиција заедно
  Сигурно има работи кои ги практикувате за време на одмори или празници. Направете го тоа ваша традиција или претворете ги новите идеи што ги имате во традиција. Традицијата не мора да биде нешто тешко, своевидно одрекување или нешто што се зема здраво за готово (што често се случува во нашата традиција). Нека бидат едноставни, интересни, убави нешта. На пример, боење на зглобовите, тренинг или нега на кожата на лицето. Традиционално можете да го гледате омилениот филм и да ги подготвите омилените оброци.

  Канализирајте ја енергијата
  Знам дека понекогаш не можете целосно да се посветите на себе или на партнерот поради лошата енергија што ја носите од работа или факултет. Ова е причината зошто треба да научите да оставате сè лошо што се случило во текот на денот на влезната врата. Запомнете дека зад таа врата ве чека некој кој ве сака и кого го сакате, не губете време раскажувајќи лоши искуства, туку фокусирајте се еден на друг. Откако ќе се опуштите и ќе уживате во времето заедно, ќе почувствувате дека тензијата во вашето тело веќе не постои, па можете да споделите со партнерот што ве мачи. Сепак, тој добро ве познава и ќе знае да ве советува што да правите.

  Гответе заедно
  Можеби вие или вашиот партнер не сте доволно добри во кујната, но ова е одличен начин да се забавувате и да јадете добро на патот! Секогаш започнувајте со едноставни и брзи јадења, украсете ја храната и уживајте во неа со музика! Заедничкото готвење е како еден вид терапија, заборавате на лошите работи што се случиле, разговарате и уживате во креативниот процес и тоа е најважното.

  Продолжен викенд
  Планина, снег, дрвена кабина, огромен кревет, камин, вино, сирење и омилена серија. Двајцата се гушнавте и се гушнавте откако се туширавте заедно. Непроценливо. Еден таков викенд мора да и подарите на вашата врска. Ништо повеќе нема да биде исто (ќе биде многу подобро)!

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img