More

  TAG

  секс

  5-те најдобри секс пози кога е неподносливо топло – нема причина да се откажете од задоволството

  Сексот е „жежок“, но летните горештини не се идеални за игри во спалната соба. За време на топлотен бран можете да уживате во размената...

  Научниците открија колку често треба да имате секс за да си го продолжите животот

  Има многу придобивки (покрај очигледните) кои доаѓаат од сексот: тој согорува калории, го зајакнува вашиот имунолошки систем, промовира интимност и, се разбира, ослободува допамин...

  3 пози во секс кои жените ги обожаваат

  Исто како и мажите и жените, имаат омилени пози во сексот кои ги доведуваат до врвот на страста. Женската имагинација опфаќа широк спектар на...

  Едноставни трикови кои ќе ја подобрат вашата врска

  Ако поминувате низ криза во врската, се чувствувате отфрлено или помалку сакани, тоа всушност не е така. Едноставно, поради брзината со која се менуваат...

  Велешанец тепајќи ја и давајќи ѝ наркотични дроги на неговата жена, ја наведувал на проституција

  Основното јавно обвинителство Кавадарци поведе постапка против 45-годишен жител на Велес за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Посредување во вршење...

  Нивните пеги ја маѓепсаа публиката, погледнете со какви селфиња го освоија светот

  Покажаа пеги и ја ставија публиката во транс, видете дали можете да им одолеете. ...

  Знаат како да ја загреат публиката (Галерија)

  Девојките од галеријата на социјалните мрежи објавија фотографии во предизвикувачки пози кои го одземаат здивот. Нивните жешки објави ја разгореа публиката и ги поттикнаа...

  Незаинтересираноста за секс кај мажите е поврзана со ризикот од прерана смрт

  Намалениот сексуален нагон кај мажите може да биде поврзан со зголемен ризик од прерана смрт, покажа едно јапонско истражување. Научниците допрва треба да ја...

  Дали сексот излегува од мода?

  Трендовите доаѓаат и си одат, но најубавите работи во животот се исти со векови. Бакнеж, интимен допир, љубезен збор и искрена насмевка нè прават...

  Четири митови за сексот во кои сите веруваат

  Многумина имаат погрешна слика за тоа како треба да изгледа здравиот сексуален живот. Мит 1: И двајцата треба да бидете расположени Нормално е дека расположението за...

  Latest news