More

  7 пози кои треба да ги пробате оваа недела

  spot_img

  Сексуалните чувства се важен дел од развојот и секојдневното функционирање, но и од созревањето. Сексуалната активност ги задоволува нашите основни потреби, додека сексуалноста е силно поврзана со самодовербата. Влегувањето во сексуална рутина во врската е неизбежен момент, па затоа треба често да зборувате за тоа и да имате позитивно влијание еден врз друг. Не дозволувајте една недела да биде врзана со уживање само во една поза, предложете му нови работи на партнерот и препуштете се на страстите.

  Ви претставуваме пози кои ќе ве полудат вас и вашиот партнер; тие се идеален начин да промените одредени работи во вашата врска без премногу мака. Без разлика дали веќе сте ги пробале и сте заборавиле на нив или сте мислеле дека не сте доволно вешти, време е да го освежите материјалот и да го подобрите вашиот сексуален чин.

  Каубојка
  Истражувањата велат дека на жените најчесто им е непријатно да бидат во оваа поза, најмногу поради нивниот физички изглед. Сепак, ова е поза која ќе го подигне расположението и на вашето и на вашиот партнер. Обидете се да се предадете на шармот и уживајте во фактот дека денес имате секс. Ако оваа поза не ви е позната, обидете се да ги прилагодите нозете за да бидете избалансирани. Партнерот нека ви ја држи половината за да ви биде полесно. Биди свртен кон него или подалеку од него, ти си таму горе и владееш со моментот, се движиш како што ти одговара. Каубојката е една од најдобрите за постигнување на брза кулминација, од која можете да развиете други пози, а се што ви треба е да бидете опуштени и имагинативни. Ова е исто така одлична вежба за бутовите.

  Орален секс: колена на градите
  Се чини дека жените почесто орално ги задоволуваат своите партнери, па можеби е време и вашиот партнер да ви го пружи тоа задоволство. Држете ги колената на градите и целосно предадете се. Доколку вашиот партнер не е претерано вешт, не грижете се, за неколку дена ќе знае да ви пружи задоволство.

  Лице в лице
  Можете да го пробате на кревет, кауч или стол, или можеби сте авантуристи и сакате да го пробате во автомобил – зависи од вас. Ова е поза која возбудува на посебен начин бидејќи цело време одржувате контакт со очите. Треба да бидете над партнерот во седечка положба, да го прегрнете и да му дозволите да ве прегрне силно. Постепено зголемувајте го интензитетот на сексот и ќе бидете воодушевени од начинот на кој сте ја достигнале кулминацијата.

  Лажица (идеално за утрински секс)
  Колку пати се случило да го допрете партнерот веднаш по будењето, да бидете прегрнати и поблиски од кога било досега. Можете исто така да експериментирате и да ја кренете ногата нагоре или да го прегрнете партнерот. Утринскиот секс можете да го започнете со орално задоволување на партнерот, по што сте подготвени за брз и ефикасен секс. Сигурно сте запознаени со утринската ерекција и би било штета да не ја искористите.

  мост
  Сите знаете како изгледа мостот глутеус, нели? Во основа, оваа поза бара држење на глутеалниот мост во класичната мисионерска поза. Со подигнување му дозволувате на партнерот да ви се приближи што е можно повеќе. Партнерот нека биде во седечка положба, а вие прегрнете го со раширени нозе.

  69-ka
  69 е одличен начин да ја зачините вашата врска со возбудлива дрскост и да додадете разновидност на вашиот застоен сексуален живот. Со неколку лесни прилагодувања, 69 лесно може да се совлада. Ова е целосно ослободувачка поза, вие сте во директен контакт со гениталиите и колку и да изгледа непријатно, всушност, со користење на оваа поза уште повеќе се поврзувате со партнерот. 69 го открива целиот простор, давајќи му на вашиот партнер пристап до целата вулва, перинеумот и анусот, па тој сега може да стимулира многу повеќе точки отколку само клиторисот. Предноста на оваа поза е што истовремено се задоволувате, секако, ова е поза со која паровите тешко се согласуваат, но штом ќе ја пробаат, таа им станува омилена!

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img