More

  Десет работи во спалната соба кои воопшто не се добри за секс

  spot_img

  Тешкотиите во спалната соба не мора нужно да бидат предизвикани од односот помеѓу двајца луѓе – на нив можат да влијаат фактори како што се мобилните телефони и лошата светлина и повеќе отколку што мислите.

  Vijesti.me наведе десет работи кои можат лошо да влијаат на сексуалниот живот:

  Мобилен телефон – треба да се фокусирате на личноста со која сте во кревет, а не да сурфате на интернет и да одговарате на пораки, пишува 24sata.hr.

  Телевизија – ако сакате да имате секс во кревет, ограничете го телевизорот само во дневната соба. На овој начин ќе бидете мрзеливи, ќе гледате филмови и ќе заспиете, а од акцијата нема да излезе ништо, пишува Прва ТВ.

  Валкани чаршафи – воопшто не се секси, особено ако сте сингл и сакате сериозна врска. Секој што ќе го забележи ова, сигурно ќе размисли повторно да се врати во вашиот кревет.

  Куп алишта – воопшто не е атрактивна бидејќи само ќе ви го тргне умот од партнерот.

  Бојата на ѕидовите – британско истражување покажало дека луѓето чии спални се обоени во сиво имаат најмалку секс. Најмногу секс доживуваат оние во виолетови соби.

  Траги од бивши – сите остатоци од претходната врска може да бидат голем убиец на вашиот сексуален живот доколку тоа го видат потенцијалните партнери.

  Непријатни мириси – колку полошо мириса просторијата, толку се помали шансите за секс. Логично. Проветрувајте ја просторијата, сменете ја постелнината, завесите и запалете миризлива свеќа.

  Погрешни работи на масичката покрај креветот – замислете дека имате слика од мајка ви на неа и вашата идна девојка ја гледа во страстен момент. Сигурно нема да и биде удобно. Направете ја спалната соба оаза за спиење и гушкање, сè друго преместете го во друга просторија.

  Лоша уметност – наместо здодевни пејзажи, изберете слика која е возбудлива, динамична и ги стимулира сетилата. Може да биде и пејзаж, но не и досаден.

  Флуоресцентни светла – тие често не се пријатни, ништо не изгледа убаво под нив, ниту пак можете да видите нормално. Се подразбира дека и тие не се секси.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img