More

  Четири хороскопски знаци кои се најдобри под чаршафите

  spot_img

  Многумина од нас не можат максимално да уживаат во сексот ако и другата личност не ужива во него. Само кога задоволството е обострано, можеме да зборуваме за добар секс.

  Повеќето жени ќе се согласат дека квалитетниот секс не е само од физичка природа. Љубовта кон сопственото тело и самодовербата се многу поважни елементи за возбуда.

  Астрологијата вели дека екстровертните луѓе најмногу уживаат во сексот бидејќи се најопуштени и најотворени. Подолу можете да проверите дали вашиот хороскопски знак е на листата на оние кои се најдобри во кревет.

  1. Шкорпија
  Скорпиите се познати по својот интензивен сексуален апетит. Нивната сексуална интелигенција е високо развиена, па лесно можат да ги разликуваат емоциите од физичкото задоволство. Скорпијата владее со осмата куќа на Зодијакот, каде сексот и страста доаѓаат до израз.

  Една од главните карактеристики на Скорпијата е сензуалноста, која е многу заразна. Скорпијата има голема самодоверба и верува дека сексот и срамот не одат во иста реченица. Иако лесно можат да го одвојат сексот од емоциите, сепак најмногу уживаат во сексот со саканата личност.

  2. Лавот
  Свое место во листата на најдобри во кревет го најдоа и хороскопските кралици. Родените лидери ги покажуваат своите способности дури и под чаршафите. Бесрамно ќе кажат што ги возбудува и на партнерот ќе му предложат разни пикантерии кои ќе ги соборат од чевли.

  Реализацијата на фетиши, секси облека, играчки и разни помагала се составен дел од сексуалниот живот на просечниот Лав.

  Лавиците веруваат дека сексот постои за уживање, па секоја авантура под чаршафите во која учествува лавица ќе биде авантура за паметење. Свесни се за своите квалитети и знаат дека треба да поработат и на машкото его за сексот да биде совршен. Дарежливи се, разиграни и луди и многумина ќе ги издвојат како најсекси жени во хороскопот.

  3. Овен
  Овните се авантуристи кои многумина ќе ги опишат како главни сексуални акробати на хороскопот. Тие се многу иновативни, па никогаш не се здодевни.

  Покрај тоа што предлагаат разни акробации кои ќе ја зачинат секоја врска, тие се исклучително посветени на партнерот. Сепак, треба да се знае дека тие се посветени да се покажат во најдобро светло, а не да го ставаат вистинското задоволство на партнерот на прво место. Најсебичниот знак најдобро му оди во сексуалниот живот бидејќи ѕвездите му се наклонети и секогаш му испраќаат што му треба.
  Без разлика дали бара љубов или секс, овој интелигентен знак секогаш знае како да ги реализира своите желби и потреби.

  4. Риба
  Нежните риби на почетокот изгледаат како срамежливи невини. Меѓутоа, откако ќе се опуштат, тие се будат во страсни луѓе кои уживаат во сексот и токму затоа се едни од најдобрите сексуални партнери од сите хороскопски знаци.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img