More

  Денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

  spot_img

  Денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 km/h), информираше УХМР.

  „Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северен правец“, се вели во соопштението.

  Прогноза за 03.02.2024

  Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

  Прогноза за 04.02.2024

  Сончево и релативно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

  Прогноза за 05.02.2024

  Претежно сончево и релативно топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img