More

  Денеска жешко, утре уште пожешко

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец, соопшти УХМЕР.

  „Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец“, се вели во соопштението.
  Утринската температура во Скопје ќе изнесува 14 степени, а највисоката температура ќе изнесува 32 степени.

  В недела, пак, максималната дневна температура ќе изнесува 37 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img