More

  Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ неодамна ја продаде вилата во Кошутњак, која со години беше дом на неговото семејство

  spot_img

  Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ неодамна ја продаде вилата во Кошутњак, која со години беше дом на неговото семејство. Вилата се наоѓа во мирен дел на Кошутњак, опкружена со зеленило и има голем двор со две порти и високи безбедносни мерки.

  Ќерката на Чолиќ, Уна Чолиќ, го привлече вниманието на јавноста објавувајќи фотографии од вилата, прикажувајќи делови од домот кои особено ги заинтересираа нејзините следбеници на Инстаграм.

   

  Иако медиумите досега немаа можност да ѕирнат во вилата на Чолиќ, Уна преку социјалните мрежи откри делови од внатрешноста и дворот. Фотографиите открија луксузен базен, прекрасна тераса и многу огледала во куќата. Исто така, откриено е дека во дворот се наоѓа трамболина, што изненади многумина кои го следат Уна на Инстаграм.

   

  Уна често споделуваше фотографии од терасата и дворот полн со зеленило, откривајќи дека семејството сака да поминува време во природа. Исто така, соседите откриле дека Здравко Чолиќ често го посетува детското игралиште со помалата ќерка Лара и дека е познат по својата приземјеност и љубезноста кон соседите.

   

  Инаку, Чолиќ ја чува својата приватност во тајност и само најтесниот круг на луѓе се информирани дека се преселил со сопругата Александра и ќерките Уна и Лара.

  ФОТО: Инстаграм/Уна Чолиќ

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img