More

  Бајден во изненадувачко интервју даде шокантна исповед

  spot_img

  Американскиот претседател Џо Бајден му кажа на радио водителот Хауард Стерн за мрачните времиња кога неговата прва сопруга и ќерка загинаа во сообраќајна несреќа, а тој откри дека размислувал и за самоубиство.

  Имено, Бајден за време на неговата посета на Њујорк и даде изненадувачко интервју на познат радио водител.

  Во едно интервју, тој зборуваше за својот очај поради смртта на неговата сопруга Нели и нивната 13-месечна ќерка Наоми во декември 1972 година.

  – Не пијам. Тоа не е доблест, но никогаш не сум бил многу пијач. Постојано пиевме алкохолни пијалоци во куќата… Сакав само да пијам и да се напијам, но не можев да се натерам да го направам тоа. Не треба да си луд за да се самоубиеш. Откако си бил на врвот на планина, мислиш дека никогаш повеќе нема да бидеш таму, така се чувствував. И само за малку, мислев дека можеби еден ден ќе отидам до Меморијалниот мост во Делавер и ќе скокнам, но имав две деца и тоа ме спречи – рече тој во интервју во живо на радио кое ги изненади слушателите.

  Иако даде неколку интервјуа откако ја презеде функцијата претседател, ова појавување не влезе во неговиот јавен распоред, пишува Дејли мејл.

  Тој ја помина вечерта во четвртокот во Њујорк во домот на актерот Мајкл Даглас, а потоа, пред да одлета назад во Белата куќа, отиде во студиото на Менхетен за да разговара со легендарниот радио водител Сириус XM. Исто така, за време на интервјуто откри и некои новости – рече дека „би бил среќен да се сретне со Трамп на дебата“.

  Понатаму, Стерн и Бајден го допреа и периодот кога Бајден беше „мета“ на понежниот пол. Како што тврди актуелниот американски претседател, во тоа време како сенатор се наоѓал и на листата на десетте најпосакувани американски ергени.

  Во текот на интервјуто, Бајден раскажуваше како работел како спасител во претежно црнечки кварт во Делавер. Тој раскажа како извлекол шестмина од неволја.

  – Дали некогаш сте спасиле нечиј живот додека сте биле спасител? – го праша Стерн, на што Бајден одговори: – Да, дури и неколку пати!

  Стерн, кој го интервјуираше Трамп во минатото, не влезе во тековното судење на Сторми Даниелс, но го спомна злогласниот „Напад на Капитол“.

  – Што разговараме? Трамп го зеде телефонот и сакаше да ги намести изборите. Дајте ми 11.000 гласови, тоа беа неговите зборови. Не знам како секој Американец кој ја сака оваа земја може да гласа за него. Крај на дискусијата. Не можете да се кандидирате ако мислите дека ги местите изборите – заклучи Стерн.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img