More

  Албанец уби Србин во Дизелдорф – Излегле пред ресторан, а едниот почнал да мавта со пиштол

  spot_img

  Тежок инцидент се случил вчера пред ресторан во центарот на градот во Дизелдорф. Албанецот Рустем Лапи (52) го убил, српскиот државјанин Александар М.(38), сопственик на ресторан и ММА борец.

  Според локалните медиуми, 38-годишниот сопственик на ресторан во Херцогштрасе во населбата Фридрихштат се скарал со 52-годишен Албанец од Косово. Тие излегле надвор од ресторанот за да ја решат расправијата, но тепачката ескалирала и 52-годишникот наеднаш извадил пиштол и неколкупати ја застрелал жртвата.

  Малку подоцна полицијата без отпор пред шанкот успеала да го уапси 52-годишниот Лапи. Тој треба да се појави пред судија во понеделник.

  Според информациите на германски „Велт“, жртвата, Александар М.(38) е познат рапер во Дизелдорф и има прекар „Алекс М“.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img