More

  Астролозите тврдат дека ова се најголемите манипулатори

  spot_img

  Без разлика дали тоа значи да се замислуваат за да го добијат она што го сакаат или да ги натераат другите да ја вршат својата валкана работа, некои поединци не се задоволни ако тоа не е нивен начин.

  Ова манипулативно однесување влијае на нивните односи со сите, од семејството и пријателите до романтичните партнери до колегите од работа.

  Ако сте се запрашале како можат да си играат со вашите емоции и да ве имаат околу прстот, одговорот можеби ќе се најде во нивниот хороскоп, пренесува Best Life.

  Прочитајте за да слушнете од астролозите за најманипулативните хороскопски знаци, од малку лукави до искрени пресметувања.

  Вага
  Бидејќи Вагите се вешти во одржувањето на рамнотежа, тие знаат како да ја користат „вистинската комбинација на доброто и злото за да бидат сигурни дека ќе добијат што сакаат“, вели астрологот Марија Хејс.

  Ќе се обидат да се однесуваат невино, но луѓето кои добро ги познаваат ќе разберат. „Тие го користат својот нежен шарм за тактично да ги водат другите по вистинскиот пат“, додава астрологот Тара Бенет.

  Јарец
  Јарците точно знаат што им треба за да успеат. Тие често се водени исклучиво од нивните амбиции и не им пречи да манипулираат со другите за да стигнат до врвот.

  „Тие се вид на манипулатори кои ве тераат да мислите дека е ваша идеја да правите што сакаат да правите“, забележува астрологот Стина Гарбис.

  Девица
  Иако Девиците се познати како нежни и дарежливи луѓе, под нивната љубезна личност се крие личност која сака да им ги наметне своите верувања на другите. „Нивната манипулација се наклонува кон пасивно-агресивната страна“, вели Хејс. Веројатно ќе ги најдете како прават случајни коментари, прикриени закани или глумат жртва за да го добијат она што го сакаат.

  Хејс, исто така, забележува дека не е секогаш лесно да се каже дали манипулираат или не. „Овој знак знае добро да ги сокрие тајните, па затоа е уште потешко да се дознаат нивните мотиви“, вели таа.

  Лав
  На Лавовите не им е непознато да го добијат она што го сакаат, што Гарбис го припишува на фактот дека никој не може да им каже не. „Тие имаат тенденција да фрлаат напади на подсвиркват ако не го добијат она што го сакаат, а овој знак е најдобар за да ве обвинува“, вели таа.

  Можете исто така да очекувате тие да ја насочат вашата самодоверба. „Ако имате талент кој се натпреварува со Лавот, тие прво ќе ве остават да блеснете, а потоа ќе излезете на сцената во обид да ве надминат – а често го прават тоа“, вели астрологот и читател на тарот Рајан Маркарт. „Тоа може да ја затемни сопствената светлина и да ве натера да сакате да се откажете од нешто што сакате да го правите бидејќи повеќе не се чувствувате достојни за тоа“.

  Близнаци
  Близнаците први ќе обвинат некој друг за да избегнат куршум. „Со Меркур како владетел, тие се паметни и можат многу успешно да шармираат. Имаат многу идеи и многу желби и можат да смислат разни планови за да го добијат тоа што го сакаат“, вели астрологот Џил Лофтис.

  И тоа може да биде брутално за секој што ќе им се најде на патот. „Предавството не е под нивната чест; на крајот на краиштата, тие се повеќеслоен знак“, вели Хејс. „Ова предизвикува нивната жртва да ја прифати својата судбина, а Близнаците продолжуваат со својот живот како ништо да не се случило со личноста што ја жртвувале за нивна корист“.

  Скорпија
  Не е изненадувачки што Скорпијата е најманипулативниот хороскопски знак. Бенет истакнува дека на сите им ги влечат конците без тие да забележат: „Вешти се да читаат луѓе и ситуации, кои секогаш ги користат во своја полза“.

  Скорпиите исто така немаат проблем да ги искористат туѓите слабости против себе.

  „Скорпиите се познати по тоа што се многу убедливи кога зборуваат, што ја тера другата страна да верува дека направиле грешка дури и ако воопшто не направиле ништо“, вели Хејс. Ова ги прави еден од најбрилијантните, но и најопасните знаци.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img