More

  Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Албанија

  spot_img

  Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Албанија.
  Потресот, според Европско-медитерански сеизмолошки центар, е регистриран во 6.32 часот, на длабочина од 15 километри, а епицентарот на земјотресот бил на 19 километри од Елбасан.

  Засега не се знае дали има повредени или материјална штета.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img