More

  Земјотрес со јачина од трет степен утрово во 6.32 часот е почувствуван во Охрид и Кичево

  spot_img

  Земјотрес со јачина од трет степен утрово во 6.32 часот е почувствуван во Охрид и Кичево, соопшти  Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

  Епицентарот на земјотресот бил на 130 километри југозападно од Скопје, во соседна Република Албанија, со Рихтерова локална магнитуда  од 3,6 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img