More

  Вучиќ: Како што пренесува РТС, постои само во Северна Кореја

  spot_img

  Вучиќ синоќа гостувајќи во емисијата „Хит твит“ на ТВ Пинк се повика на Јавниот сервис на Србија.

  „Ќе потпишам за нив, бидејќи мислам дека РТС стана, ајде, како претседател ќе бидам поблаг… Мислам дека РТС стана многу, многу пристрасна од нивна страна и тоа е единственото нешто што можам да го кажам. Не разбрав што протестираат, но тоа го направија по хир. Така научија, уште од Митевиќ, да одиме, да зборуваме, да зборуваме глупости…“, рече претседателот.

  Извештајот на РТС за протестот претседателот го поврза со Северна Кореја.

  „Замислете го барањето – сакам да влезам во РТС да зборувам само еднаш – и тие ги вклучуваат пет пати во текот на дневникот. Сè уште само во Северна Кореја се приклучуваат на нивниот протест пет пати, во државните медиуми, со сета почит кон Северна Кореја“, рече претседателот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img