More

  TAG

  Вучиќ

  Вучиќ, во своето обраќање на 78-то Генерално собрание на Обединетите нации изјави дека причина за новиот глобален бран војни и насилство е напуштањето на...

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во своето обраќање на 78-то Генерално собрание на Обединетите нации изјави дека причина за новиот глобален бран војни и...

  Вучиќ вели дека Србија се наоѓа на крстопат – да има мир или не

  Се наоѓаме на крстопат дали и понатаму ќе имаме мир или не, бидејќи Курти сака по секоја цена да предизвика војна, се плашам дека...

  Вучиќ: Како што пренесува РТС, постои само во Северна Кореја

  Вучиќ синоќа гостувајќи во емисијата „Хит твит“ на ТВ Пинк се повика на Јавниот сервис на Србија. „Ќе потпишам за нив, бидејќи мислам дека РТС...

  Кој ќе го наследи Вучиќ,Брнабиќ или Мали !?

  Српската напредна партија денеска во 12 часот во Крагуевац одржува партиско собрание на кое ќе изберат нов претседател и раководство.Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа...

  Австриски новинар за N1 открива како Вучиќ ја „предвиде“ војната во Украина

  Како што дознава Кристијан Вершиќ, дописник на австрискиот јавен сервис ОРФ од Западен Балкан и од Украина, од претседателот на Србија дека во Украина...

  Вучиќ: Нема да потпишам ништо во Охрид, ги знаеме нашите црвени линии

  Во пресрет на патувањето во Охрид, Вучиќ вчера посети повеќе места во Сремскиот округ, како дел од кампањата за формирање на натпартиското Народно движење...

  Продолжен дијалогот под покровителство на ЕУ, Вучиќ со Борел и Лајчак

  Дијалогот меѓу Белград и Приштина на највисоко ниво продолжи во Охрид под покровителство на Европската Унија, а во фокусот на средбата беше финализирањето на...

  Вучиќ: Мора да разбереме дека се наоѓаме среде светска војна, бидејќи повеќе нема смисла овој конфликт да се нарекува регионален

  Мора да разбереме дека се наоѓаме среде светска војна, бидејќи повеќе нема смисла овој конфликт да се нарекува регионален, рече претседателот на Србија, Александар...

  Вучиќ, Рама и Ковачевски договорија средба на Работната група во Тирана

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, преку видеоврска разговараше со премиерите на Албанија и Северна Македонија, Еди Рама и Димитра Ковачевски, за претстојната средба и...

  Вучиќ: Туркајте ја својата земја напред, добро е да бидете на европскиот пат, да се отвораат можности за привлекување на инвестиции

  Туркајте ја својата земја напред, добро е да бидете на европскиот пат, да се отвораат можности за привлекување на инвестиции, порача претседателот на Србија,...

  Latest news