More

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец, информираат од УХМР.

  Температурите се во пораст и ќе се движат во интервал од 24 степени во Маврово до највисоки 35 степени во Гевгелија и Демир Капија.

  Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура во главниот град ќе биде 14, а во текот на денот ќе достигне до 34 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img