More

  Времето денес, сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

  Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

  UV индексот ќе биде 8, а максималната температура ќе биде 38 степени.

  Во Скопје времето ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img