More

  Вработен во „Пошта“ од починат земал 220.000 денари денари

  spot_img
  Вработен во филијала на АД „Пошта“ присвоил за себе 220.000 денари од починато лице, информира МВР.
  „Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување службена исправа“, ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Д.Ј.(58) од општина Центар Жупа“, информира полицијата.
  Вработениот во три наврати ги влечело парите од трансакциска сметка на починато лице.
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img