More

  Возете внимателно на Плетвар и на Пресека

  spot_img

  Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови, по влажни коловози.

  Снег врне во Крушево, Прилеп, Плетвар и Пресека, каде што има и магла со видливост до 30 метри. Врнежи со послаб интезитет имаме на Попова Шапка, Маврово, Стража, Страцин, Македонски Брод, Буково и Ѓавато, соопшти ЈП Македонијапат.

  На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

  ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img