More

  12-годишно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“

  spot_img

  12-годишно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“.

  Според информациите, станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а било удрено од возило марка „Фолксфаген пасат“.

  Девојчето со итна помош е однесено во Ургентен центар, но не е во животозагрозувачка состојба.

  Повеќе детали за сообраќајната несреќа се очекуваат по завршувањето на полицискиот увид.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img