More

  Во тешка сообраќајна несреќа во Ерменија две лица загинаа, а уапсен е Армен Фисјан, поранешен голман на фудбалската репрезентација на Ерменија

  spot_img

  Во тешка сообраќајна несреќа во Ерменија две лица загинаа, а уапсен е Армен Фисјан (36), поранешен голман на фудбалската репрезентација на Ерменија. Се сомнева дека на 23 март во утринските часови прегазил сообраќаен полицаец и возач кои сообраќајниот полицаец ги сопрел на автопат во руската Ставрополска територија.

  Според каналот на „Телеграм“ на „ШОТ“, Фисјан наеднаш ја сменил лентата и налетал на полициски автомобил и двајца мажи. По несреќата тој побегнал од местото на несреќата, но полицијата го пристигнала по околу 60 километри и го привела.

  Тој тврдел дека не направил ништо лошо и дека не удрил никого. Сепак, тој не можеше да објасни од каде се трагите од крв на возилото.

  Против него е поднесена кривична пријава и му се заканува затворска казна до 15 години. Фисјан бранеше во кариерата за Пјуник и Мика, професионалната кариера ја заврши во 2016 година.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img